Videos

Date Event Venue
2018/10/14 Welcome Home Ceremony Hong Kong
2018/10/13 Chef de Mission concluded the performance of Hong Kong Delegation Indonesia
2018/10/13 Badminton Men’s WH2 Singles Final & Victory Ceremony(CHAN Ho Yuen) Indonesia
2018/10/12 Badminton Men’s SS6 Singles Final & Victory Ceremony (CHU Man Kai) Indonesia
2018/10/12 TANG Shun Yee selected as Flag Bearer at the Closing Ceremony Indonesia
2018/10/12 Boccia Mixed BC1/2 Team Final & Victory Ceremony (YEUNG Hiu Lam/CHAN Kam Chau/LOUNG John/LEUNG Mei Yee/KWOK Hoi Ying Karen) Indonesia
2018/10/12 Boccia Mixed BC3 Pairs Final & Victory Ceremony (HO Yuen Kei/TSANG Ling Yan/TSE Tak Wah) Indonesia
2018/10/10 Table Tennis Men’s TT6-7 Doubles Final & Victory Ceremony (CHEN Silu/LEE Ming Yip) Indonesia
2018/10/10 Table Tennis Men’s TT2-3 Doubles Final & Victory Ceremony (CHOI Siu Hung/KO Hang Yee) Indonesia
2018/10/10 Boccia Mixed BC2 Individual Semi-Final & Victory Ceremony (Yeung Hiu Lam) Indonesia
2018/10/10 Boccia Mixed BC3 Individual Semi-Final & Victory Ceremony (HO Yuen Kei) Indonesia
2018/10/10 Athletics Women’s 100m T36 Final (YU Chun Lai/YAM Kwok Fan/WONG Sze Yan) Indonesia
2018/10/10 Swimming Women’s 100m Butterfly S14 Final & Victory Ceremony (Chan Yui Lam) Indonesia
2018/10/09 Table Tennis Women’s TT5 Singles Semi-Final & Victory Ceremony (WONG Pui Yi) Indonesia
2018/10/09 Table Tennis Women’s TT7 Singles Semi-Final & Victory Ceremony (CHIU Kan Shan) Indonesia
2018/10/09 Table Tennis Men’s TT9 Singles Semi-Final & Victory Ceremony (WONG Chi Yin) Indonesia
2018/10/09 Tenpin Bowling TPB8 Women’s Singles & Victory Ceremony (WONG Mei Lan) Indonesia
2018/10/09 Swimming Men’s 100m Backstroke S14 Final & Victory Ceremony (HUI Ka Chun) Indonesia
2018/10/08 Wheelchair Fencing Women’s Foil Team Final & Victory Ceremony (YU Chui Yee/FAN Pui Shan/NG Justine Charissa/CHUNG Yuen Ping) Indonesia
2018/10/08 Table Tennis Women’s TT11 Singles Final & Victory Ceremony (NG Mui Wui ) Indonesia
2018/10/08 Table Tennis Women’s TT11 Singles Semi-Final & Victory Ceremony (WONG Ka Man) Indonesia
2018/10/08 Table Tennis Men’s TT3 Singles Semi-Final & Victory Ceremony (KO Hang Yee) Indonesia
2018/10/08 Athletics Women’s 200m T36 – Final & Victory Ceremony (YAM Kwok Fan) Indonesia
2018/10/07 Wheelchair Fencing Men’s Foil Individual Category A Final & Victory Ceremony (CHEONG Meng Chai) Indonesia
2018/10/07 Wheelchair Fencing Women’s Foil Individual Category A Final & Victory Ceremony (YU Chui Yee) Indonesia
2018/10/07 Wheelchair Fencing Women’s Foil Individual Category A Semi-Final & Victory Ceremony (NG Justine Charissa) Indonesia
2018/10/07 Wheelchair Fencing Women’s Foil Individual Category B Semi-Final & Victory Ceremony (CHUNG Yuen Ping) Indonesia
2018/10/07 Swimming Men’s 200m Freestyle S14 Heat, Final & Victory Ceremony (TANG Wai Lok) Indonesia
2018/10/06 Table Tennis Singles Pool Events (LEE Ming Yip/TONG Chi Yung/TONG Chi Ming/LI Hiu Tung/CHOI Siu Hung/WONG Ka Man/KO Hang Yee/NG Mui Wui) Indonesia
2018/10/06 Badminton Men’s SL3-SU5 Standing Team – Quarterfinal (CHU Siu Keung/KWONG Tung Fung/LAM Tak Kwan/LEE Yan Ping Patrick/WONG Shu Yuen) Indonesia
2018/10/06 Opening Ceremony Indonesia
2018/10/04 YU Chui Yee selected as Flag Bearer at the Opening Ceremony Indonesia
2018/10/04 Team Welcome Ceremony Indonesia
2018/10/03-05 Training Highlights and Head Coaches Interviews

Archery
Athletics
Badminton
Boccia
Lawn Bowls
Swimming
Table Tennis
Tenpin Bowling
Wheelchair Fencing

Indonesia